Prawdziwa Sauna Fińska rozpoczęła swą podróż na cały świat z małej miejscowości Lappi.

Najwięksi dostojnicy Finlandii, między innymi fińscy prezydenci, zawsze cieszyli się wspaniałymi chwilami w saunie z piecem Aito AK w prezydenckiej rezydencji w Mäntyniemi. Całkiem podobnie czas spędzają Finowie, w swoich 2 milionach saun! Tradycje sauny fińskiej obfitują w wiele wspaniałych opowieści i historycznych zwrotów związanych z sauną, jak choćby ta o najważniejszych naradach prezydenta Kekkonena z Nikitą Chruszczowem.

1937

Narvi jest największym i jedynym na świecie producentem, który wszystkie swoje piece projektuje i produkuje w Finlandii. Stale rozwijająca się fabryka zatrudnia ponad 70 pracowników i jest prawdziwą manufakturą, w której liczy się przede wszystkim wykonanie i jakość wytwarzanych, z najwyższą starannością piecy do sauny.

Wiedza o saunowej kulturze i innowacyjna produkcja pozwoliły nam na dotarcie do miłośników sauny na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszych produktów np. emaliowanych piecy, które są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu. Kiedy te zaprojektowane na lata użytkowania piece, zyskają cień innowacji, otrzymujemy imponujące produkty. Na przykład kanały dymowe pieców Narvi NC, sprawiają, że są to najbardziej ekologiczne piece na świecie. Przeprowadzone w Centrum Badań Finlandii testy wykazały 0,07% emisji tlenku węgla, podczas gdy dopuszczalne minimum to 1%

W naszej fabryce doświadczeni pracownicy i prawdziwi miłośnicy sauny opracowują i wytwarzają nasze piece. Jesteśmy dumni z każdej jednostki, która opuszcza nasze miejsce. Chcemy tworzyć przyjemne, długo wyczekiwane i zasłużone chwile odpoczynku – nawet w następnym stuleciu.